Wreszcie jest album o Śląskim Okręgu Kolejowym... Ale jaki?! Czy widzieliście kiedykolwiek książkę o kolei mającą 544 stron i 1096 zdjęć? Nie mogliście bo dopiero się taka ukazała! To album o Śląskim Okręgu Kolejowym - swoisty dokument epoki który prezentuje dzień powszedni na najbardziej zurbanizowanym i uprzemysłowionym regionie kraju od lat 60. do 90. XX stulecia. Nieprzypadkowo — był to okres nadzwyczaj intensywnej działalności górnośląskiego przemysłu ciężkiego... Czytaj więcej »
Książka „Bydgoskie Autobusy” to już druga, po „Bydgoskich Tramwajach” tak obszerna monografia poświęcona historii bydgoskiej komunikacji miejskiej. Tym razem jest poświęcona autobusom. Z uwagi na niezwykle bogaty materiał została napisana w formie kroniki i obejmuje okres od jej zarania do końca 2020 roku. Dużym atutem książki jest duża ilość niepublikowanych dotąd fotografii, które poza autobusami w dużej części przedstawiają zmieniająca się przez lata Bydgoszcz ... Czytaj więcej »
W latach 1966-1975 koleje b. NRD zakupiły w Związku Radzieckim łącznie 378 lokomotyw M62 co było odpowiedzią na powolny koniec epoki parowozów w ruchu towarowym. W dodatku kraje RWPG były zobowiązane do tego aby ciężkie lokmomotywy spalinowe kupować w ZSRR. Niemcy nazywali je "Taiga-Trommel". Stały się takimi samymi legendami tamtejszych żelażnych szlaków jak w Polsce "Gagariny". Książka świetnie wydana z ogromną ilością fotografii, statystykami i danymi technicznymi. W... Czytaj więcej »
Prezentujemy państwu najnowszą edycję Atlasu kolejowego Szwajcarii. Na 106 stronach znajdą państwo mapy sieci kolejowej wraz z bocznicami, kolejami wąskotorowymi i prywatnymi w skali 1:150 000. Są zaznaczone także linie zlikwidowane, koleje linowe i zębate, stacje przeładunkowe tirów, kilometraż, tunele i inne ciekawostki. Poza mapami głównymi przedstawiono również węzły kolejowe w większej skali - 1:50 000. W tej edycji także wiele ogólnoniemieckich map tematycznych. Legenda... Czytaj więcej »
Kalendarz o dość niekonwencjonalnym układzie dni i tygodni (w formacie tabeli przyjazdów i odjazdów) z ładnymi zdjęciami współczesnej kolei. ŚWIETNY POMYSŁ NA NIEDROGI PREZENT DLA MIŁOŚNIKA WSPÓŁCZESNEJ KOLEI!
Czytaj więcej »Londyńskie metro należy do jednych z najstarszych na świecie. Jest też jednym z najciekawszych architektonicznie. W tym albumie zamieszczono wszystkie 103 stacje czterech linii „podpowierzchniowych”, czyli tych, które biegną płytko: Circle Line, Hammersmith & City Line, Metropolitan Line i District Line. Na końcu czytelnik znajdzie szczegółowe mapy przedstawiające linie „podpowierzchniowe” w kontekście całej sieci kolejowej w Wielkim Londynie. Pozycja w języku niemieckim... Czytaj więcej »
Kolejny tytuł do "wagonowej czeskiej sagi" tym razem poświęcony wyłącznie starym wagonom towarowym z lat 1918-1950. Świetnie opracowana pozycja. Autorzy poświęcili uwagę produkcji wagonów dla CSD, ich konstrukcji i podziałowi na przeróżne typy, a także ich oznaczeniom. Książka w języku czeskim.
Czytaj więcej »Jakiś czas temu nasze wydawnictwo opublikowało monografię słynnego pruskiego parowozu P 8, znanego z polskich kolei jako seria Ok1. Była to konstrukcja tak genialna, że konstruktorzy pierwszego zamówionego dla PKP parowozu pasażerskiego postanowili wzorować się właśnie na tej lokomotywie. Pozostawiono niezmienione podwozie i silniki parowe, dając nowy, nowocześniejszy kocioł i wygodniejszą dla obsługi budkę maszynisty. Pierwszych pięć maszyn budowanych w niemieckiej wytwórni... Czytaj więcej »
Sieciowy rozkład kolei słowackich ważny 15.12.2024-13.12.2025. Obejmuje wszystkie pociągi także przewoźników prywatnych np. Regiojet czy Leoekspres, kolejki tatrzańskie itd.
Czytaj więcej »W tym numerze Stalowych Szlaków artykuły o: lokomotywach EU20, parowozach Ty55, jubileuszu 124-lecia Śmigielskiej Kolei Wąskotorowej, rozbudowie olsztyńskich tramwajów i in.
Czytaj więcej »