Nowy rodzaj kalendarza z unikatowymi fotografiami parowozów. ŚWIETNY POMYSŁ NA NIEDROGI PREZENT DLA MIŁOŚNIKA WSPÓŁCZESNEJ KOLEI!
Czytaj więcej »Kalendarz o dość niekonwencjonalnym układzie dni i tygodni (w formacie tabeli przyjazdów i odjazdów) z ładnymi zdjęciami współczesnej kolei. ŚWIETNY POMYSŁ NA NIEDROGI PREZENT DLA MIŁOŚNIKA WSPÓŁCZESNEJ KOLEI!
Czytaj więcej »Kolejny tom o malowniczo położonych liniach lokalnych w Małopolsce niestety w części już zlikwidowanych lub pozbawionych planowego ruchu pasażerskiego. Tytuł obejmuje historię linii: Siersza Wodna-Trzebinia-Wadowice-Skawce, Bolęcin-Jaworzno. Jej autor - Marek Ćwikła - pracował nad tym tytułem wiele lat, zbierając źródła, dokumenty i ilustracje w wielu miejscach.
Czytaj więcej »Wprowadzamy ofertę tańszego zakupu całej "parowozowej sagi" jaką wydaliśmy: Ty2, Ty43, Ok1, TKt48, Ty4, Ok22 ze zniżką 10% dla osób którzy nie mają żadnego z tych tytułów, a chcieliby mieć wszystkie. Do tej pory nie było takiej możliwości bo zawsze brakowało któregoś z albumów. Teraz chwilowo dostępne są wszystkie. Można to wykorzystać. :)
Czytaj więcej »
Najnowsza edycja świetnie przygotowanego atlasu taboru kolejowego Czech i Słowacji. Zawiera zdjęcia taboru jaki planowo porusza się po Czechach i Słowacji. W atlasie nie pominięto również taboru muzealnego oraz lokomotyw które wjeżdżają na teren Czech z okolicznych krajów. Każda lokomotywa sportretowana wraz z opisem w jęz. czeskim i danymi technicznymi.
Czytaj więcej »Dodatek do monumentalnego III tomowego dzieła o wagonach. Wydany w formie teczki z luźnymi stronami. Zawiera materiały cenne zdjęcia i rysunki które nie weszły do albumowej serii gdyż zostały odnalezione po ich wydaniu. Dodatek dedykowany właścicielom wszystkich trzech tomów.
Czytaj więcej »Jakiś czas temu nasze wydawnictwo opublikowało monografię słynnego pruskiego parowozu P 8, znanego z polskich kolei jako seria Ok1. Była to konstrukcja tak genialna, że konstruktorzy pierwszego zamówionego dla PKP parowozu pasażerskiego postanowili wzorować się właśnie na tej lokomotywie. Pozostawiono niezmienione podwozie i silniki parowe, dając nowy, nowocześniejszy kocioł i wygodniejszą dla obsługi budkę maszynisty. Pierwszych pięć maszyn budowanych w niemieckiej wytwórni... Czytaj więcej »
Prezentujemy naszym Czytelnikom prawdziwy rarytas! Każdy z nas wie z różnych publikacji, że po odzyskaniu w 1918 r. przez Polskę niepodległości nasze koleje odziedziczyły po zaborcy rosyjskim jakiś tabor kolejowy. Znane są również zdjęcia z budowy Magistrali Węglowej przedstawiające rosyjskie parowozy przy próbach obciążeniowych wiaduktów. I to wszystko. Cała wiedza o taborze rosyjskim na naszych kolejach to jedna biała plama. Wydawnictwo Eurosprinter postanowiło odsłonić... Czytaj więcej »
W tym numerze Stalowych Szlaków artykuły o: lokomotywie wodorowej z Pesy, przywróceniu ruchu do Zegrza, pożegnaniu lokomotyw SU46, rozkłady pociągów turystycznych i in.
Czytaj więcej »Obszerny dodatkowy numer 2023 w formacie A4 a w nim artykuły o: parowozach Pn12 w Międzyrzeczu, lokomotywach SM42 w Iraku, reaktywacji Kolei Bystrzyckiej, Kolei Leśnej Herby oraz sporo artykułów o turystyce kolejowej.
Czytaj więcej »