W OKRESIE 11.07-15.07.2022 FIRMA NIECZYNNA
Specjalny wiosenny numer w nowym formacie A4 a w nim artykuły o: Lokomotywach elektrycznych EL2, Parowozach Ot1 cz. 2 i autobusach szynowych WKD 204, Pociągach dalekobieżnych w Hajnówce i in.
Czytaj więcej »Album powstał ze zdjęć wykonywanych przez żołnierzy w czasie II wojny światowej, które przez lata zbierał znany miłośnik parowozów Helmut Griebl. Wojny poza nieszczęściami i tragediami niosą też zniszczenia infrastruktury i taboru kolejowego, wymuszają też nowe inwestycje, przemieszczenia żołnierzy i sprzętu. Ci którzy interesują się funkcjonowaniem kolei w czasach II wojny światowej znajdą tu wiele ciekawego materiału. Treść książki w języku niemieckim.
Czytaj więcej »Przygotowaliśmy wspaniałą gratkę dla miłośników kolei przemysłowych i jednocześnie wąskich torów. Profesjonalnie nakręcone na pocz. XXI wieku filmy Jakuba Halora: Ostatnie pociągi towarowe do Elektrowni Chorzów i Huta "1 Maja" w Gliwicach.
Czytaj więcej »Antoni Halor był cenionym artystą plastykiem, reżyserem filmowym i fotografem który ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie i łódzką Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, Filmową i Telewizyjną. Nakręcił wiele filmów dokumentalnych w tym sporo związanych z tematyką śląską. Chcielibyśmy spopularyzować trzy cenne dokumenty dla pasjonatów industraliów i śląskiej kultury: Pożegnanie z kolejką (1968), Wzgórze Marsa (1968) i Czarne Słońce (1971). Pierwszy film... Czytaj więcej »
Świetny katalog współczesnego taboru niemieckiego z pięknymi zdjęciami i pełną statystyką dzięki, której można mieć pojęcie o tym jaki tabor eksploatowany jest w różnych częściach Niemiec. Aktualność katalogu wydawca podaje na 01.07.2021.
Czytaj więcej »
Dzieje transportu szynowego w Rudzie Śląskiej przedstawione w bogato ilustrowanym albumie, zawierającym ponad 900 fotografii w większości nie publikowanych. Wysoce staranny dobór materiału, pozwala na dokładne zapoznanie się z niewątpliwie ciekawą historią kolei żelaznej oraz tramwajów w Rudzie Śląskiej. 15 listopada 1845 r., budowana od Wrocławia do Mysłowic Kolej Górnośląska, dotarła do Rudy i Chebzia ― obecnych dzielnic miasta. Fakt ten zapoczątkował w kolejnych... Czytaj więcej »
Nowy numer w tym roku w nowym formacie A4 a w nim artykuły o: Parowozach Ot1, Lokomotywach elektrycznych LEW w kopalniach odkrywkowych, Wagonie węglarce Bwr4 i in.
Czytaj więcej »Dostępna jest najnowsza monografia z naszej serii poświęconej parowozom. Tym razem jest to wyczerpująca monografia jednego z najsilniejszych parowozów na sieci PKP i jednej z nielicznych konstrukcji trzycylindrowych eksploatowanych przez nasze koleje — niemieckiego parowozu BR 44, na kolejach niemieckich noszącego przydomek „Jumbo” (Słoń). Przedstawimy interesującą genezę powstania tej lokomotywy i jej służbę na kolejach niemieckich, opis konstrukcji i wyczerpujące statystyki.... Czytaj więcej »
Monografia niemieckich jednostek spalinowych które produkowane były w latach 1971-1975 dla kolei DB. Kilka sztuk trafiło do Polski i są od kilku lat wykorzystywane przez SKPL w planowym ruchu na południu Polski jako seria SN84. Warto zapoznać się z historią i opisem tych jednostek. Treść książki w języku niemieckim.
Czytaj więcej »Mały album o lokomotywie ES499.1/363. Zdjęcia z procesu produkcji i eksploatacji. Nie zajmie w biblioteczce dużo miejsca - ale można się z niego dużo dowiedzieć o tej lokomotywie ze Skody. W Polsce seria znana jako EU/EP05. W książce poświęcono wątek produkcji dla PKP.
Czytaj więcej »