W OKRESIE 11.07-15.07.2022 FIRMA NIECZYNNA
Album powstał ze zdjęć wykonywanych przez żołnierzy w czasie II wojny światowej, które przez lata zbierał znany miłośnik parowozów Helmut Griebl. Wojny poza nieszczęściami i tragediami niosą też zniszczenia infrastruktury i taboru kolejowego, wymuszają też nowe inwestycje, przemieszczenia żołnierzy i sprzętu. Ci którzy interesują się funkcjonowaniem kolei w czasach II wojny światowej znajdą tu wiele ciekawego materiału. Treść książki w języku niemieckim.
Czytaj więcej »Dzieje transportu szynowego w Rudzie Śląskiej przedstawione w bogato ilustrowanym albumie, zawierającym ponad 900 fotografii w większości nie publikowanych. Wysoce staranny dobór materiału, pozwala na dokładne zapoznanie się z niewątpliwie ciekawą historią kolei żelaznej oraz tramwajów w Rudzie Śląskiej. 15 listopada 1845 r., budowana od Wrocławia do Mysłowic Kolej Górnośląska, dotarła do Rudy i Chebzia ― obecnych dzielnic miasta. Fakt ten zapoczątkował w kolejnych... Czytaj więcej »
Krakowska komunikacja miejska wczoraj i dziś to fotograficzny album poświęcony zmianom, jakie na przestrzeni niemal 150 lat zaszły w krakowskiej komunikacji miejskiej. Zebrane na przestrzeni lat zdjęcia dokumentujące codzienną służbę jaką wykonuje krakowski przewoźnik, ukazują w przystępny sposób naturalny proces rozwoju komunikacji. Polecamy zarówno pasjonatom transportu miejskiego jak i wszystkim którym bliski jest Kraków.
Czytaj więcej »Po 25 latach od wydania trylogii Krzysztofa Soidy poświęconej kolejom wąskotorowym na Górnym Śląsku, przekazujemy wyczekiwany przez wszystkich na nowo opracowany album dedykowany GKW. Ponad 900(!) fotografii umożliwia odbycie niezwykłej podróży w czasie po sieci śląskich wąskich torów. Praca, podzielona na 11 rozdziałów tematycznych i obszerny kolorowy suplement, opowiada dzieje górnośląskiej kolei państwowej za pomocą obrazu. Stanowi integralną drugą część monografii,... Czytaj więcej »
Długo wyczekiwany przez miłośników kolei album Wolna droga - album fotografii z lat 1973-2000 autorstwa trójki fotografów: Dariusza Brodowskiego, Krzysztofa Wiśniewskiego i Andrzeja Żmudy został wydrukowany! Przeglądając karty albumu cofniemy się do czasów „starej kolei” przełomu lat 80. i 90. ale nie zabraknie tam również unikalnych zdjęć z lat 70. Warto podkreślić,... Czytaj więcej »
Niezwykły album fotograficzny ukazujący pracę 60 lokomotywowni, które jako ostatnie na sieci PKP prowadziły w latach 1987-1992 planową obsługę lokomotyw trakcji parowej. Dzięki artystycznym, kolorowym zdjęciom zamieszczonym w tym albumie będzie można przenieść się w nieodległe czasy końca polskiej epoki pary…
Fotografie obejmują zarówno same parowozy jak i urządzenia związane z ich obsługą, pracowników i budynki dawnych parowozowni z których większość... Czytaj więcej »
Kolejowe Rarytasy to autorski album Jacka Radziewicza-Winnickiego – architekta, historyka a zarazem pasjonata kolei. Niewiele zostało wydanych w Polsce książek poświęconych pięknie architekturze i infrastrukturze kolejowej. Z pewnością ten album zapełni tę lukę. Autor zabierze czytelnika w czasy świetności polskiej kolei lat 60., 70. i 80. Książka świetnie nadaje się na prezent dla każdego, nawet najbardziej wybrednego miłośnika kolei. Bardzo elegancko wydana!
... Czytaj więcej »