W OKRESIE 11.07-15.07.2022 FIRMA NIECZYNNA
Album powstał ze zdjęć wykonywanych przez żołnierzy w czasie II wojny światowej, które przez lata zbierał znany miłośnik parowozów Helmut Griebl. Wojny poza nieszczęściami i tragediami niosą też zniszczenia infrastruktury i taboru kolejowego, wymuszają też nowe inwestycje, przemieszczenia żołnierzy i sprzętu. Ci którzy interesują się funkcjonowaniem kolei w czasach II wojny światowej znajdą tu wiele ciekawego materiału. Treść książki w języku niemieckim.
Czytaj więcej »Świetny katalog współczesnego taboru niemieckiego z pięknymi zdjęciami i pełną statystyką dzięki, której można mieć pojęcie o tym jaki tabor eksploatowany jest w różnych częściach Niemiec. Aktualność katalogu wydawca podaje na 01.07.2021.
Czytaj więcej »
Monografia niemieckich jednostek spalinowych które produkowane były w latach 1971-1975 dla kolei DB. Kilka sztuk trafiło do Polski i są od kilku lat wykorzystywane przez SKPL w planowym ruchu na południu Polski jako seria SN84. Warto zapoznać się z historią i opisem tych jednostek. Treść książki w języku niemieckim.
Czytaj więcej »Prezentujemy państwu najnowszą edycję Atlasu kolejowego Austrii. Na 138 stronach znajdą państwo mapy sieci kolejowej wraz z bocznicami, kolejami wąskotorowymi i prywatnymi w skali 1:150 000. Są zaznaczone także linie zlikwidowane, koleje linowe, kilometraż, kolejowe przeprawy promowe, tunele i inne ciekawostki. Poza mapami głównymi kilkadziesiąt największych węzłów kolejowych w większej skali 1:50 000. Legenda w jęz. niemieckim, angielskim, francuskim i włoskim.
Czytaj więcej »Mały album o lokomotywie ES499.1/363. Zdjęcia z procesu produkcji i eksploatacji. Nie zajmie w biblioteczce dużo miejsca - ale można się z niego dużo dowiedzieć o tej lokomotywie ze Skody. W Polsce seria znana jako EU/EP05. W książce poświęcono wątek produkcji dla PKP.
Czytaj więcej »W Niemczech systemy metra znajdziemy poza Berlinem także w Norymberdze, Monachium, Hamburgu, Stuttgarcie, Frankfurcie M. i miastach Zagłębia Ruhry. Za pomocą tego przewodnika i zawartych w nim: opisów, map i zdjęć, łatwiej będzie pojąć skalę rozbudowanych sieci metra w tych miastach. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Czytaj więcej »
Wspaniały album poświęcony wagonom pasażerskim kolei czechosłowackich w okresie międzywojennym. W książce można znaleźć wagony zarówno produkowane w Czechosłowacji jak i te które powstały jeszcze w czasach monarchii Austro-Węgierskiej. Opisano i pokazano wagony 2 i 4 osiowe, lokalne, dalekobieżne, salonki, restauracyjne, pocztowe, bagażowe, sypialne. Książka w języku czeskim.
Czytaj więcej »
Wspaniały album poświęcony wagonom pasażerskim kolei czechosłowackich w okresie od 1939 do 1992. W książce można znaleźć wagony zarówno produkowane w Czechosłowacji jak i te które zakupiono u innych producentów. Opisano i pokazano wagony 2 i 4 osiowe, lokalne, dalekobieżne, piętrowe, służbowe itd. Książka w języku czeskim. Kompendium wiedzy o wagonach naszych południowych sąsiadów. Książka w języku czeskim.
Czytaj więcej »Kolejna część serii poświęconej wagonom. Tym razem ten wspaniały album zawiera sylwetki wagonów: sypialnych, salonowych, restauracyjnych, medycznych, pocztowych, wąskotorowych i innych specjalistycznych. W książce można znaleźć wagony zarówno produkowane w Czechosłowacji jak i te które zakupiono u innych producentów. Książka w języku czeskim. Kompendium wiedzy o wagonach naszych południowych sąsiadów. Książka w języku czeskim.
Czytaj więcej »Pierwsza mapa sieci kolejowej Serbii, Kosowa, Czarnogóry. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz bardzo wiele linii wąskotorowych. To kraje górzyste w których koleje wąskotorowe np. w przemyśle drzewnym pełniły ogromne znaczenie. Na mapie zaznaczono również linie kolejowe których rozpoczęto budowę a których nie dokończono. Węzeł Belgrad – powiększono. Na mapie zaznaczono kilometraże i orientacyjne obiekty geograficzne (rzeki, jeziora).... Czytaj więcej »