W latach 1966-1975 koleje b. NRD zakupiły w Związku Radzieckim łącznie 378 lokomotyw M62 co było odpowiedzią na powolny koniec epoki parowozów w ruchu towarowym. W dodatku kraje RWPG były zobowiązane do tego aby ciężkie lokmomotywy spalinowe kupować w ZSRR. Niemcy nazywali je "Taiga-Trommel". Stały się takimi samymi legendami tamtejszych żelażnych szlaków jak w Polsce "Gagariny". Książka świetnie wydana z ogromną ilością fotografii, statystykami i danymi technicznymi. W... Czytaj więcej »
Prezentujemy państwu najnowszą edycję Atlasu kolejowego Szwajcarii. Na 106 stronach znajdą państwo mapy sieci kolejowej wraz z bocznicami, kolejami wąskotorowymi i prywatnymi w skali 1:150 000. Są zaznaczone także linie zlikwidowane, koleje linowe i zębate, stacje przeładunkowe tirów, kilometraż, tunele i inne ciekawostki. Poza mapami głównymi przedstawiono również węzły kolejowe w większej skali - 1:50 000. W tej edycji także wiele ogólnoniemieckich map tematycznych. Legenda... Czytaj więcej »
Sieciowy rozkład kolei CFR 2024-2025. Na ostatniej skrzydełkowej stronie mapa sieci.
Czytaj więcej »Sieciowy rozkład kolei słowackich ważny 15.12.2024-13.12.2025. Obejmuje wszystkie pociągi także przewoźników prywatnych np. Regiojet czy Leoekspres, kolejki tatrzańskie itd.
Czytaj więcej »Historia trakcji elektrycznej w Czechosłowacji trwa już od 100 lat. Z tej jubileuszowej książki można dowiedzieć się jak doszło do pierwszych inwestycji, rozwoju technologii, czemu w tych krajach są zastosowane różne napięcia w sieci, jak powstawały pierwsze elektrowozy. Wszystko ilustrują unikalne fotografie i materiały archiwalne.
Czytaj więcej »Książka poświęcona kolejom w małym ale pięknym kraju - Czarnogórze. Zawiera ponad 310 ilustracji i specjalnie przygotowane mapy. Książka zawiera informacje na temat kolei państwowych i przemysłowych o rozstawie torów 600 mm, 750 mm, 760 mm i 1435 mm w Czarnogórze oraz lokomotyw. Książka w języku angielskim.
Czytaj więcej »Pierwszy kompleksowy przewodnik po współczesnych sieciach tramwajów, kolei podmiejskich i metra w Kanadzie. Na 160 stronach zawarto plany sieci i zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami o poszczególnych miastach (szerokość toru, otwarcie pierwszej linii, długość sieci, informacje o taborze itd.). Treść w języku niemieckim i angielskim.
Czytaj więcej »
Wspaniały album poświęcony wagonom pasażerskim i towarowym wyprodukowanym przez czeskie zakłady dla kolei austriackich (K.k.St.B). Były to wagony pasażerskie, służbowe, pocztowe czy towarowe. Podobnie jak w poprzednich tomach, także i w tej książce znajdują się poza fotografiami także rysunki poszczególnych typów opisywanych w książce. Pasjonaci kolei z Polski znajdą wagony dla polskich odbiorców. Książka w języku czeskim.
Czytaj więcej »
Ciekawa pozycja dla miłośników kolei wąskotorowych. Autor bada fenomen popularności kolei wąskotorowych o szerokości torów 750/760 mm i wykorzystaniu ich w przewozach pasażerskich, towarowych, przemyśle, armii itd. Przedstawia historię rozstawu torów w każdym kraju i wiele dotychczas nieznanych informacji, w tym na temat kolei w byłym ZSRR, Chinach i Japonii. Tekst w języku angielskim. Szczegółowo ilustrowane fotografiami oraz specjalnie przygotowanymi rysunkami i mapami.
Czytaj więcej »Alpejska kolej wąskotorowa o szerokości 760 mm z Jenbach do Mayrhofen w Austrii doczekała się pięknego albumu przedstawiającego różne etapy eksploatacyjne od parowozów, przez wozy motorowe do współczesnych zespołów trakcyjnych. Książka w języku niemieckim.
Czytaj więcej »