Świetny przewodnik po współczesnym taborze kolei niemieckich. Tabor prezentowany na pięknych zdjęciach wraz z opisem i danymi technicznymi.
Czytaj więcej »W latach 1966-1975 koleje b. NRD zakupiły w Związku Radzieckim łącznie 378 lokomotyw M62 co było odpowiedzią na powolny koniec epoki parowozów w ruchu towarowym. W dodatku kraje RWPG były zobowiązane do tego aby ciężkie lokmomotywy spalinowe kupować w ZSRR. Niemcy nazywali je "Taiga-Trommel". Stały się takimi samymi legendami tamtejszych żelażnych szlaków jak w Polsce "Gagariny". Książka świetnie wydana z ogromną ilością fotografii, statystykami i danymi technicznymi. W... Czytaj więcej »
Prezentujemy państwu najnowszą edycję Atlasu kolejowego Szwajcarii. Na 106 stronach znajdą państwo mapy sieci kolejowej wraz z bocznicami, kolejami wąskotorowymi i prywatnymi w skali 1:150 000. Są zaznaczone także linie zlikwidowane, koleje linowe i zębate, stacje przeładunkowe tirów, kilometraż, tunele i inne ciekawostki. Poza mapami głównymi przedstawiono również węzły kolejowe w większej skali - 1:50 000. W tej edycji także wiele ogólnoniemieckich map tematycznych. Legenda... Czytaj więcej »
Londyńskie metro należy do jednych z najstarszych na świecie. Jest też jednym z najciekawszych architektonicznie. W tym albumie zamieszczono wszystkie 103 stacje czterech linii „podpowierzchniowych”, czyli tych, które biegną płytko: Circle Line, Hammersmith & City Line, Metropolitan Line i District Line. Na końcu czytelnik znajdzie szczegółowe mapy przedstawiające linie „podpowierzchniowe” w kontekście całej sieci kolejowej w Wielkim Londynie. Pozycja w języku niemieckim... Czytaj więcej »
Kolejny tytuł do "wagonowej czeskiej sagi" tym razem poświęcony wyłącznie starym wagonom towarowym z lat 1918-1950. Świetnie opracowana pozycja. Autorzy poświęcili uwagę produkcji wagonów dla CSD, ich konstrukcji i podziałowi na przeróżne typy, a także ich oznaczeniom. Książka w języku czeskim.
Czytaj więcej »Album dla tych których fascynują klimaty wąskotorowe "starej Austrii". Określenie "stara Austria" odnosi się do austriackiej części Austro-Węgier. Należą do nich także Galicja i Bukowina, Dalmacja oraz Bośnia i Hercegowina. Ta encyklopedyczna kompilacja obejmuje zarówno koleje prywatne, jak i państwowe. Omówiono także wąskotorowe koleje podmiejskie, które później przekształciły się w tramwaje. Oprócz najważniejszych danych, takich jak daty otwarcia i zamknięcia, opracowano... Czytaj więcej »
Nowy Jork to nie tylko największa metropolia Ameryki. To także skomplikowany system komunikacji miejskiej. Aby je zaprezentować w formie map, potrzebują osobnych publikacji. Za pomocą tego przewodnika i zawartych w nim: opisów, map i zdjęć, łatwiej będzie pojąć skalę rozbudowanych sieci komunikacyjnych Nowego Jorku i Newark. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Czytaj więcej »
Pierwszy kompleksowy przewodnik po współczesnych sieciach tramwajów, kolei podmiejskich i metra w Kanadzie. Na 160 stronach zawarto plany sieci i zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami o poszczególnych miastach (szerokość toru, otwarcie pierwszej linii, długość sieci, informacje o taborze itd.). Treść w języku niemieckim i angielskim.
Czytaj więcej »
Ciekawa pozycja dla miłośników kolei wąskotorowych. Autor bada fenomen popularności kolei wąskotorowych o szerokości torów 750/760 mm i wykorzystaniu ich w przewozach pasażerskich, towarowych, przemyśle, armii itd. Przedstawia historię rozstawu torów w każdym kraju i wiele dotychczas nieznanych informacji, w tym na temat kolei w byłym ZSRR, Chinach i Japonii. Tekst w języku angielskim. Szczegółowo ilustrowane fotografiami oraz specjalnie przygotowanymi rysunkami i mapami.
Czytaj więcej »Alpejska kolej wąskotorowa o szerokości 760 mm z Jenbach do Mayrhofen w Austrii doczekała się pięknego albumu przedstawiającego różne etapy eksploatacyjne od parowozów, przez wozy motorowe do współczesnych zespołów trakcyjnych. Książka w języku niemieckim.
Czytaj więcej »