Dokładna mapa sieci kolejowej Węgier i Słowacji. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz bardzo wiele linii wąskotorowych. Niektóre większe węzły kolejowe (np. Budapeszt, Debrecen, Koszyce, Bratislava) – powiększono. Na mapie zaznaczono kilometraże i orientacyjne obiekty geograficzne (rzeki, jeziora). Legenda w językach: polskim, angielskim, niemieckim, słowackim, węgierskim. Konieczna do wzięcia ze sobą na każdą eskapadę do tego pięknego... Czytaj więcej »
Piękny album fotograficzny poświęcony najdłuższej sieci wąskotorowej w Niemczech - Harzquer i Brockenbahn w górach Harz.
Czytaj więcej »
Książka poświęcona atrakcyjnym i rozległym kolejom leśnym w Frauneland w Austrii których właścicielem był wybitny hrabia Karol Antoni Lanckoroński - polski hrabia powiązany z dworem austriackim. W Polsce był znany jako historyk sztuki lobbujący za ochroną obiektów zabytkowych. Posiadał wiele nieruchomości i ziem. Szybko dostrzegł możliwości jakie daje kolej wąskotorowa która umożliwiała transport drewna. Ważną część tej publikacji stanowi wiele fotografii, planów... Czytaj więcej »
ATRAKCYJNA CENA! Trzeci tom poświęcony niemieckiej lokomotywie spalinowej serii 218. Piękne zdjęcia - wyczerpująca monografia. Pozycja w języku niemieckim.
Czytaj więcej »W tym albumie przedstawiono historię kolei w Albanii. Niestety obecnie kolej należy do najbardziej zdegradowanych w Europie i prezentuje sobą obraz nieszczęścia. Nie zawsze tak było bo w czasach kiedy Albanią rządził Enver Hodża, w kolej dużo inwestowano. Pierwszy rozdział poświęcony jest niezapomnianym przeżyciom z podróży autora, w kolejnych odkrywany jest kraj i jego historia kolei, a na końcu omówiono i pokazano tabor. Autor przygotował też statystyki taboru w których... Czytaj więcej »
II gatunek - lekko uszkodzona okładka, rożki wgięte i małe odarcia. Monografia najsławniejszej czeskiej lokomotywy spalinowej wyprodukowanej w niesłychanej ilości 7459 egz. w zakładach CKD w Pradze. Lokomotywy tej serii eksportowano głównie do ZSRR, Albanii, Iraku, Indii, Syrii ale także Polski (eksploatacja na Śląsku, w Nowej Hucie w Krakowie czy w KWK Bogdanka). Autor opisuje jak doszło do powstania idei zaprojektowania... Czytaj więcej »
Pierwsza dokładna mapa sieci kolejowej bardzo ciekawej i zróżnicowanej pod każdym względem Rumunii. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz bardzo wiele linii wąskotorowych. Rumunia to kraj górzysty w którym koleje wąskotorowe np. w przemyśle drzewnym pełniły ogromne znaczenie. Na mapie zaznaczono również linie kolejowe których rozpoczęto budowę a których nie dokończono. Niektóre większe węzły kolejowe (np. Bukareszt, Timisoara, Braila... Czytaj więcej »
Lektura dla pasjonatów wąskich torów. Autor w swojej książce omawia wszystkie typy lokomotyw jakie pojawiły się w eksploatacji na wąskich torach u naszych południowych sąsiadów.
Czytaj więcej »