Koleje wąskotorowe

Zobacz wszystkie | Strony:
 • PODGRODZKI EKSPRESIK

  podgrodzki-ekspresik.jpg

  Broszura poświęcona unikalnej kolei wąskotorowej w miasteczku dziecięcym (ośrodku kolonijnym). Kolej funkcjonowała w latach w latach 1952-73 w Podgrodziu koło Szczecina.

   

  Czytaj więcej »
  Cena:20,00PLN
 • ZAGNAŃSKIE KOLEJKI WĄSKOTOROWE

  zagnanskie-kolejki-waskotorowe[3].jpg

  Celem wydania tej książki jest próba odtworzenia historii leśnych kolejek wąskotorowych które funkcjonowały w okolicy Zagnańska w województwie świętokrzyskim. Chociaż koleje te nie istnieją już od ponad 30 lat odegrały bardzo ważną rolę w przemyśle okolicy. Dzięki zaangażowaniu autora publikacji udało się dotrzeć do kolejarzy którzy pracowali na kolejce, mieszkańców okolicy, a także do wielu pasjonatów którzy podzielili się swoją wiedzą na jej temat i materiałami... Czytaj więcej »

  Cena:53,00PLN
 • JĘDRZEJOWSKIE KOLEJE WĄSKOTOROWE

  jedrzejowskie-koleje-waskotorowe.jpg

  Jędrzejowskie Koleje Wąskotorowe które obejmują bardzo dużą sieć kolei wąskotorowych leżących na obszarze województwa świętokrzyskiego i małopolskiego doczekały się swojej obszernej monografii. Tematyka ksiązki obejmuje koleje: jędrzejowską, pińczowską, działoską, a także koleje leśne i wojskowe działające w tym obszarze. Album wzbogacony jest o ponad 400 fotografii i rysunków, w tym wiele unikalnych i niepublikowanych.

  Czytaj więcej »
  Cena:62,00PLN
Zobacz wszystkie | Strony:
Facebook