W tym numerze Stalowych Szlaków artykuły o: Parowozach Tr7, linii kolejowej Koszalin-Mielno, Szargańskiej Osmiczce, EN57 i 71 w Chojnicach, lokomotywie spalinowej DLP50F w Kopalni Soli Kłodawa i in.
Czytaj więcej »W dodatkowym numerze Stalowych Szlaków czytelnicy znajdą artykuły: Jednostki elektryczne serii EN76 Kolei Mazowieckich, Lokomotywy wąskotorowe serii 87, Średzki parowóz Px48 na Przeworskiej KD, Nadzalewowa Kolej Drezynowa i inne.
Czytaj więcej »Nowość znakomitego wydawcy przewodników-atlasów współczesnych sieci tramwajowych Europy. Na 160 stronach zawarto plany sieci i zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami o poszczególnych miastach: Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Czytaj więcej »
Nowość znakomitego wydawcy przewodników-atlasów współczesnych sieci tramwajowych świata. Na 80 stronach zawarto plany sieci i zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami o poszczególnych miastach Turcji. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Czytaj więcej »
Stolice państwa mają zazwyczaj tak rozbudowane systemy komunikacyjne, że doczekały się osobnych atlasów. Za pomocą tego przewodnika i zawartych w nim: opisów, map i zdjęć, łatwiej będzie pojąć skalę rozbudowanych sieci komunikacyjnych Pragi. Obecnie w przepięknej Pradze w eksploatacji są: 3 linie metra, 27 linii tramwajowych, 2 linie trolejbusowe, funikular oraz kolejowe linie podmiejskie. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Czytaj więcej »
Ciekawa pozycja dla miłośników kolei wąskotorowych. Autor bada fenomen popularności kolei wąskotorowych o szerokości torów 750/760 mm i wykorzystaniu ich w przewozach pasażerskich, towarowych, przemyśle, armii itd. Przedstawia historię rozstawu torów w każdym kraju i wiele dotychczas nieznanych informacji, w tym na temat kolei w byłym ZSRR, Chinach i Japonii. Tekst w języku angielskim. Szczegółowo ilustrowane fotografiami oraz specjalnie przygotowanymi rysunkami i mapami.
Czytaj więcej »Alpejska kolej wąskotorowa o szerokości 760 mm z Jenbach do Mayrhofen w Austrii doczekała się pięknego albumu przedstawiającego różne etapy eksploatacyjne od parowozów, przez wozy motorowe do współczesnych zespołów trakcyjnych. Książka w języku niemieckim.
Czytaj więcej »Kapitalny album prezentujący komunikację w zachodniej części Rumunii. Autor Andreas Mausolf do swojej książki wybrał najlepsze zdjęcia świetnie dokumentujące przede wszystkim tramwaje. Zdjęcia wykonano głównie w latach 90. kiedy rumuńskie miasta masowo ratowały sieci tramwajowe sprowadzając tabor z Niemiec. W książce znajdują się też w mniejszej ilości zdjęcia kolejowe, trolejbusowe i takie nawiązujące do rumuńskiej specyfiki. Książka w języku niemieckim.
Czytaj więcej »
Kapitalny album prezentujący komunikację w północnej i południowej części Rumunii. Autor Andreas Mausolf do swojej książki wybrał najlepsze zdjęcia świetnie dokumentujące przede wszystkim tramwaje. Zdjęcia wykonano głównie w latach 90. kiedy rumuńskie miasta masowo ratowały sieci tramwajowe sprowadzając tabor z Niemiec. W książce znajdują się też w mniejszej ilości zdjęcia kolejowe, trolejbusowe i takie nawiązujące do rumuńskiej specyfiki. Książka w języku niemieckim.
... Czytaj więcej »Historia trakcji elektrycznej w Czechosłowacji trwa już od 100 lat. Z tej jubileuszowej książki można dowiedzieć się jak doszło do pierwszych inwestycji, rozwoju technologii, czemu w tych krajach są zastosowane różne napięcia w sieci, jak powstawały pierwsze elektrowozy. Wszystko ilustrują unikalne fotografie i materiały archiwalne.
Czytaj więcej »