Piękny album fotograficzny poświęcony najdłuższej sieci wąskotorowej w Niemczech - Harzquer i Brockenbahn w górach Harz.
Czytaj więcej »
Jakiś czas temu nasze wydawnictwo opublikowało monografię słynnego pruskiego parowozu P 8, znanego z polskich kolei jako seria Ok1. Była to konstrukcja tak genialna, że konstruktorzy pierwszego zamówionego dla PKP parowozu pasażerskiego postanowili wzorować się właśnie na tej lokomotywie. Pozostawiono niezmienione podwozie i silniki parowe, dając nowy, nowocześniejszy kocioł i wygodniejszą dla obsługi budkę maszynisty. Pierwszych pięć maszyn budowanych w niemieckiej wytwórni... Czytaj więcej »
Alpejska kolej wąskotorowa o szerokości 760 mm z Jenbach do Mayrhofen w Austrii doczekała się pięknego albumu przedstawiającego różne etapy eksploatacyjne od parowozów, przez wozy motorowe do współczesnych zespołów trakcyjnych. Książka w języku niemieckim.
Czytaj więcej »Kapitalny album prezentujący komunikację w zachodniej części Rumunii. Autor Andreas Mausolf do swojej książki wybrał najlepsze zdjęcia świetnie dokumentujące przede wszystkim tramwaje. Zdjęcia wykonano głównie w latach 90. kiedy rumuńskie miasta masowo ratowały sieci tramwajowe sprowadzając tabor z Niemiec. W książce znajdują się też w mniejszej ilości zdjęcia kolejowe, trolejbusowe i takie nawiązujące do rumuńskiej specyfiki. Książka w języku niemieckim.
Czytaj więcej »
Kapitalny album prezentujący komunikację w północnej i południowej części Rumunii. Autor Andreas Mausolf do swojej książki wybrał najlepsze zdjęcia świetnie dokumentujące przede wszystkim tramwaje. Zdjęcia wykonano głównie w latach 90. kiedy rumuńskie miasta masowo ratowały sieci tramwajowe sprowadzając tabor z Niemiec. W książce znajdują się też w mniejszej ilości zdjęcia kolejowe, trolejbusowe i takie nawiązujące do rumuńskiej specyfiki. Książka w języku niemieckim.
... Czytaj więcej »Wspaniały album poświęcony wagonom pasażerskim i towarowym wyprodukowanym przez czeskie zakłady dla kolei austriackich (K.k.St.B). Były to wagony pasażerskie, służbowe, pocztowe czy towarowe. Podobnie jak w poprzednich tomach, także i w tej książce znajdują się poza fotografiami także rysunki poszczególnych typów opisywanych w książce. Pasjonaci kolei z Polski znajdą wagony dla polskich odbiorców. Książka w języku czeskim.
Czytaj więcej »
Ciekawa pozycja dla miłośników kolei wąskotorowych. Autor bada fenomen popularności kolei wąskotorowych o szerokości torów 750/760 mm i wykorzystaniu ich w przewozach pasażerskich, towarowych, przemyśle, armii itd. Przedstawia historię rozstawu torów w każdym kraju i wiele dotychczas nieznanych informacji, w tym na temat kolei w byłym ZSRR, Chinach i Japonii. Tekst w języku angielskim. Szczegółowo ilustrowane fotografiami oraz specjalnie przygotowanymi rysunkami i mapami.
Czytaj więcej »Kolejny tytuł do "wagonowej czeskiej sagi" tym razem poświęcony wyłącznie starym wagonom towarowym z lat 1918-1950. Świetnie opracowana pozycja. Autorzy poświęcili uwagę produkcji wagonów dla CSD, ich konstrukcji i podziałowi na przeróżne typy, a także ich oznaczeniom. Książka w języku czeskim.
Czytaj więcej »Prezentujemy państwu najnowszą 11. edycję Atlasu kolejowego Niemiec. Na ok. 256 stronach znajdą państwo mapy sieci kolejowej wraz z bocznicami, kolejami wąskotorowymi i prywatnymi w skali 1:300 000. Są zaznaczone także linie zlikwidowane, koleje linowe, kilometraż, kolejowe przeprawy promowe, tunele i inne ciekawostki. Poza mapami głównymi kilkadziesiąt największych węzłów kolejowych w większej skali 1:100 000. W tej edycji także wiele ogólnoniemieckich map tematycznych. Legenda... Czytaj więcej »
Prezentujemy państwu najnowszą edycję Atlasu kolejowego Szwajcarii. Na 106 stronach znajdą państwo mapy sieci kolejowej wraz z bocznicami, kolejami wąskotorowymi i prywatnymi w skali 1:150 000. Są zaznaczone także linie zlikwidowane, koleje linowe i zębate, stacje przeładunkowe tirów, kilometraż, tunele i inne ciekawostki. Poza mapami głównymi przedstawiono również węzły kolejowe w większej skali - 1:50 000. W tej edycji także wiele ogólnoniemieckich map tematycznych. Legenda... Czytaj więcej »