W GRUDNIU PEŁNA MOBILIZACJA! WYSYŁAMY PACZKI CODZIENNIE ZGODNIE Z KOLEJNOŚCIĄ ZAMÓWIEŃ. OSTATNI DZIEŃ PRACY PRZED ŚWIĘTAMI - 20 XII.
W GRUDNIU PEŁNA MOBILIZACJA! WYSYŁAMY PACZKI CODZIENNIE ZGODNIE Z KOLEJNOŚCIĄ ZAMÓWIEŃ. OSTATNI DZIEŃ PRACY PRZED ŚWIĘTAMI - 20 XII.
Tramwaje Dolnośląskie, to drugi tomów poświęcony historii miejskiego transportu szynowego w miastach Dolnego Śląska. Przed państwem próba syntetycznego opracowania dziejów legnickich tramwajów. Choć przez siedemdziesiąt lat tramwaje wpisywały się w codzienność miasta, pamięć o ich istnieniu coraz bardziej się zaciera. Nic dziwnego, ostatni tramwaj zjechał z ulic Legnicy przed blisko półwieczem… Jeszcze mniej znanym, kilkuletnim epizodem, było funkcjonowanie... Czytaj więcej »
Pierwsza książka opisująca dzieje komunikacji autobusowej od momentu powstania w 1929 roku w Katowicach spółki „Śląskie Linie Autobusowe”, poprzez „Śląsko-Dąbrowskie Linie Komunikacyjne”, „Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne” do czasów „Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Katowice” Sp. z o.o., które jest kontynuatorem osiemdziesięcioletniej tradycji. Uzupełnieniem interesującej treści przeplatanej różnego rodzaju spisami i tabelami są oczywiście... Czytaj więcej »
Atlas sieci tramwajowych Polski 2017 to nowe wydanie bestsellerowego opracowania kartograficznego systemów tramwajowych i trolejbusowych Polski. Obejmuje zarówno miasta, w których obecnie eksploatowane są sieci tramwajowe, jak również sieci zlikwidowane lub pozostające poza dzisiejszymi granicami Polski. Kilkadziesiąt szczegółowych map ilustruje rozwój sieci tramwajowych w poszczególnych miastach od czasów tramwajów konnych do dnia dzisiejszego. Atlas sieci... Czytaj więcej »
Rozległe położenie i turystyczny charakter Jeleniej Góry i okolic wymagały od zawsze sprawnej komunikacji miejskiej. Najpierw połączenie dworca z centrum, Cieplicami, Sobieszowem i Podgórzynem zapewniały tramwaje, a po ich likwidacji autobusy. Autor opisał ponad 50 letnią historię komunikacji autobusowej w Jeleniej Górze, a zebrane ilustracje w doskonały sposób zobrazują niepowtarzalność tego podgórskiego miasta.
Czytaj więcej »W książce przedstawiono autobusy produkowane w fabryce Autosan - zarówno egzemplarze seryjne jak i prototypowe. Uwzględniono także pojazdy które powstały w wyniku kooperacji. Książka podobnie wydana do serii o pojazdach Jelcz.
Czytaj więcej »
Książka „Bydgoskie Autobusy” to już druga, po „Bydgoskich Tramwajach” tak obszerna monografia poświęcona historii bydgoskiej komunikacji miejskiej. Tym razem jest poświęcona autobusom. Z uwagi na niezwykle bogaty materiał została napisana w formie kroniki i obejmuje okres od jej zarania do końca 2020 roku. Dużym atutem książki jest duża ilość niepublikowanych dotąd fotografii, które poza autobusami w dużej części przedstawiają zmieniająca się przez lata Bydgoszcz ... Czytaj więcej »
Historia komunikacji miejskiej w Częstochowie jest pierwszą książką opisującą nie tylko sieć tramwajową, uruchomioną w 1959 roku, ale i funkcjonującą wcześniej sieć autobusową. Autor dotarł też do niezrealizowanych projektów tramwajowych z lat 1901-26, prezentując załączone do nich schematy. Książka licząca 150 stron podzielona jest na dziewięć rozdziałów opisujących historię komunikacji w poszczególnych latach, tabor autobusowy i tramwajowy oraz zaplecze... Uzupełnieniem... Czytaj więcej »
Krakowska komunikacja miejska wczoraj i dziś to fotograficzny album poświęcony zmianom, jakie na przestrzeni niemal 150 lat zaszły w krakowskiej komunikacji miejskiej. Zebrane na przestrzeni lat zdjęcia dokumentujące codzienną służbę jaką wykonuje krakowski przewoźnik, ukazują w przystępny sposób naturalny proces rozwoju komunikacji. Polecamy zarówno pasjonatom transportu miejskiego jak i wszystkim którym bliski jest Kraków.
Czytaj więcej »Początki komunikacji miejskiej w Krakowie sięgają lat 60. XIX wieku. Pierwszymi pojazdami na ulicach miasta były omnibusy konne. Pod koniec XIX wieku, wraz z rozwojem przemysłu wprowadzono tramwaj konny, a pierwszą linię wąskotorowego tramwaju elektrycznego oddano do użytku w 1901 roku.
Czytaj więcej »Stare kartki pocztowe są skarbnicą wiedzy o miastach, ich architekturze, zwyczajach mieszkańców czy komunikacji. Często zamieszczamy je w naszych albumowych monografiach. Tym razem jak wskazuje tytył są tematem głównym tego albumu. Bogata historia krakowskiej komunikacji została w tym przypadku przedstawiona wyłącznie za pomocą kart pocztowych pochodzących z różnych okresów historycznych miasta. Autor zebrał 165 pocztówek z tematyki komunikacyjnej którymi następnie wypełnił... Czytaj więcej »