Nowy Jork to nie tylko największa metropolia Ameryki. To także skomplikowany system komunikacji miejskiej. Aby je zaprezentować w formie map, potrzebują osobnych publikacji. Za pomocą tego przewodnika i zawartych w nim: opisów, map i zdjęć, łatwiej będzie pojąć skalę rozbudowanych sieci komunikacyjnych Nowego Jorku i Newark. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Czytaj więcej »
Pierwszy kompleksowy przewodnik po współczesnych sieciach tramwajów, kolei podmiejskich i metra w Kanadzie. Na 160 stronach zawarto plany sieci i zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami o poszczególnych miastach (szerokość toru, otwarcie pierwszej linii, długość sieci, informacje o taborze itd.). Treść w języku niemieckim i angielskim.
Czytaj więcej »
Prezentujemy państwu najnowszą 11. edycję Atlasu kolejowego Niemiec. Na ok. 256 stronach znajdą państwo mapy sieci kolejowej wraz z bocznicami, kolejami wąskotorowymi i prywatnymi w skali 1:300 000. Są zaznaczone także linie zlikwidowane, koleje linowe, kilometraż, kolejowe przeprawy promowe, tunele i inne ciekawostki. Poza mapami głównymi kilkadziesiąt największych węzłów kolejowych w większej skali 1:100 000. W tej edycji także wiele ogólnoniemieckich map tematycznych. Legenda... Czytaj więcej »
Reprint mapy kolejowej kolei austro-węgierskich z 1918 r.
Czytaj więcej »Reprint mapy kolejowej kolei niemieckich DR z 1938 r.
Czytaj więcej »Reprint mapy kolejowej kolei Rosji z 1898 r.
Czytaj więcej »W Niemczech jest tak dużo systemów S-bahn (szybka kolej miejska), że można zrobić o tym specjalny atlas poświęcony mapom takich systemów. Opisano: Berlin, Hamburg, Zagłębie Rurhy, Stuttgart, Lipsk, Drezno, Chemnitz, Kassel i inne.
Czytaj więcej »
Pomysłowo wydany przewodnik komunikacyjny po współczesnym Monachium. Na 144 stronach zawarto aktualne plany sieci i piękne zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami i charakterystyką poszczególnych systemów: tramwajów, metra i szybkiej kolei miejskiej. Książka dwujęzyczna: angielsko-niemiecka.
Czytaj więcej »Prezentujemy państwu najnowszą edycję Atlasu kolejowego Austrii. Na 138 stronach znajdą państwo mapy sieci kolejowej wraz z bocznicami, kolejami wąskotorowymi i prywatnymi w skali 1:150 000. Są zaznaczone także linie zlikwidowane, koleje linowe, kilometraż, kolejowe przeprawy promowe, tunele i inne ciekawostki. Poza mapami głównymi kilkadziesiąt największych węzłów kolejowych w większej skali 1:50 000. Legenda w jęz. niemieckim, angielskim, francuskim i włoskim.
Czytaj więcej »Reprint mapy kolejowej Polski z 1951 r. z zasobów CIA. Warto zwrócić uwagę, że mapa pochodzi sprzed korekty granic w 1953 r. między Polską, a ZSRR, na mapie wyraźnie zaznaczono uszkodzone w czasie wojny mosty. Do mapy dołączony reprint CIA z opisem mostów które strona polska odbudowywała lub zamierzała odbudować. Nazwy miejscowości na Ziemiach Odzyskanych jeszcze po niemiecku.
Czytaj więcej »W Niemczech systemy metra znajdziemy poza Berlinem także w Norymberdze, Monachium, Hamburgu, Stuttgarcie, Frankfurcie M. i miastach Zagłębia Ruhry. Za pomocą tego przewodnika i zawartych w nim: opisów, map i zdjęć, łatwiej będzie pojąć skalę rozbudowanych sieci metra w tych miastach. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Czytaj więcej »
Stolice państwa mają zazwyczaj tak rozbudowane systemy komunikacyjne, że doczekały się osobnych wydawnictw. Za pomocą tego przewodnika i zawartych w nim: opisów, map i zdjęć, łatwiej będzie pojąć skalę rozbudowanych sieci komunikacyjnych Paryża. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Czytaj więcej »
Pierwsza mapa sieci kolejowej Serbii, Kosowa, Czarnogóry. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz bardzo wiele linii wąskotorowych. To kraje górzyste w których koleje wąskotorowe np. w przemyśle drzewnym pełniły ogromne znaczenie. Na mapie zaznaczono również linie kolejowe których rozpoczęto budowę a których nie dokończono. Węzeł Belgrad – powiększono. Na mapie zaznaczono kilometraże i orientacyjne obiekty geograficzne (rzeki, jeziora).... Czytaj więcej »
Reprint mapy Dyrekcji Deustche Reichsbahn Danzig 1944. Oryginalny format mapy po rozłożeniu 59 x 84 cm. Na wydruku poza samą mapą kilka ładnych reprintów zdjęć dworców z Pomorza.
Czytaj więcej »Reprint mapy Dyrekcji Deustche Reichsbahn Stettin 1928. Oryginalny format mapy po rozłożeniu 59 x 84 cm.
Czytaj więcej »Atlas sieci tramwajowych Polski 2017 to nowe wydanie bestsellerowego opracowania kartograficznego systemów tramwajowych i trolejbusowych Polski. Obejmuje zarówno miasta, w których obecnie eksploatowane są sieci tramwajowe, jak również sieci zlikwidowane lub pozostające poza dzisiejszymi granicami Polski. Kilkadziesiąt szczegółowych map ilustruje rozwój sieci tramwajowych w poszczególnych miastach od czasów tramwajów konnych do dnia dzisiejszego. Atlas sieci... Czytaj więcej »
Dokładna mapa sieci kolejowej Bułgarii. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz linie wąskotorowe i przemysłowe. Węzeł Sofia - powiększony. Na mapie zaznaczono kilometraże i orientacyjne obiekty geograficzne (rzeki, jeziora). Legenda w językach: polskim, angielskim, niemieckim i bułgarskim. Konieczna do wzięcia ze sobą na każdą eskapadę do tego pięknego kraju. Skala mapy 1:1000000.
Czytaj więcej »Pierwsza dokładna mapa sieci kolejowej krajów nadbałtyckich. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz linie wąskotorowe. Niektóre węzły (Wilno, Kowno, Ryga, Tallin i in.) – powiększono. Na mapie zaznaczono kilometraże i orientacyjne obiekty geograficzne (rzeki, jeziora). Legenda w językach: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, łotewskim, litewskim i estońskim. Konieczna do wzięcia ze sobą na każdą eskapadę do tego pięknego regionu.... Czytaj więcej »
Dokładna mapa sieci kolejowej Węgier i Słowacji. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz bardzo wiele linii wąskotorowych. Niektóre większe węzły kolejowe (np. Budapeszt, Debrecen, Koszyce, Bratislava) – powiększono. Na mapie zaznaczono kilometraże i orientacyjne obiekty geograficzne (rzeki, jeziora). Legenda w językach: polskim, angielskim, niemieckim, słowackim, węgierskim. Konieczna do wzięcia ze sobą na każdą eskapadę do tego pięknego... Czytaj więcej »
Wydawnictwo Eurosprinter przygotowało sporą niespodziankę dla wszystkich którzy już od dawna poszukiwali jakiegoś kompleksowego opracowania dotyczącego operatorów kolejowych w Polsce. Atlas przewoźników w doskonały sposób przedstawia firmy związane z tą branżą - ich historię, podstawowe dane, rozwój i eksploatowany tabor. Mamy nadzieję, że atlas ten może być wspaniałym prezentem świątecznym dla każdego pasjonata współczesnej polskiej kolei!
Czytaj więcej »Pierwsza dokładna mapa sieci kolejowej bardzo ciekawej i zróżnicowanej pod każdym względem Rumunii. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz bardzo wiele linii wąskotorowych. Rumunia to kraj górzysty w którym koleje wąskotorowe np. w przemyśle drzewnym pełniły ogromne znaczenie. Na mapie zaznaczono również linie kolejowe których rozpoczęto budowę a których nie dokończono. Niektóre większe węzły kolejowe (np. Bukareszt, Timisoara, Braila... Czytaj więcej »
Nareszcie pojawił się kolejowy odpowiednik atlasów drogowych z dokładnymi mapami linii i najpiękniejszymi obiektami kolejowymi - Atlas linii kolejowych Polski 2010. Żmudna wieloletnia praca autorów i konsultantów właśnie została uwieńczona wydaniem prawdziwego dzieła. Atlas to prawdziwe kompendium wiedzy na temat kolei obejmującym: przebieg linii i bocznic czynnych i rozebranych, stacje, przystanki, posterunki, zmiany nazewnictwa itd. Zdecydowanie obowiązkowa pozycja dla każdego... Czytaj więcej »
Oddajemy do rąk postulowane przez naszych czytelników skrócone wydanie dużego atlasu jaki ukazał się w 2010 roku a którego nakład rozszedł się w ciągu kilku miesięcy. Podobnie jak w „dużym” Atlasie, na arkuszach pokrywających całą Polskę w skali 1:300 000 zamieściliśmy m.in. przebieg wszystkich linii kolejowych istniejących i rozebranych, ze wszystkimi stacjami i przystankami, linie wąskotorowe i przemysłowe, ważniejsze rzeki i miasta, przebieg dawnych granic, a także... Czytaj więcej »