Tym razem seria atlasów odkrywa mniej znany obszar, a mianowicie północną Afrykę i Bliski Wschód. Miasta tak odmienne od siebie jak Doha, Jerozolima czy Aleksandria.
Czytaj więcej »Tramwaje E6 i doczepy C6 były ostatnimi pojazdami opracowanymi dla Wiedeńskiej Elektrycznej Kolei Miejskiej. W Wiedniu można je było spotkać jako pojazdy obsługujące linię metra U6. Później tabor ten trafił także do Amsterdamu, Utrechtu i Krakowa. Liczne czarno-białe i kolorowe zdjęcia przedstawiają użytkowanie pojazdów w Wiedniu, a następnie w innych miastach. Autorzy przedstawiają dokładne tabele z renumeracją oraz różne modernizacje jakie zastosowano w tych pojazdach.... Czytaj więcej »
Londyńskie metro należy do jednych z najstarszych na świecie. Jest też jednym z najciekawszych architektonicznie. W tym albumie zamieszczono wszystkie 103 stacje czterech linii „podpowierzchniowych”, czyli tych, które biegną płytko: Circle Line, Hammersmith & City Line, Metropolitan Line i District Line. Na końcu czytelnik znajdzie szczegółowe mapy przedstawiające linie „podpowierzchniowe” w kontekście całej sieci kolejowej w Wielkim Londynie. Pozycja w języku niemieckim... Czytaj więcej »
Kolejne wydanie Atlasu Niemiec (6), znakomitego wydawcy przewodników-atlasów współczesnych sieci tramwajowych Europy - Schwandla. Na 160 stronach zawarto plany sieci tramwajowe i trolejbusowe, zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami o poszczególnych miastach Niemiec.
Czytaj więcej »Nowość znakomitego wydawcy przewodników-atlasów współczesnych sieci tramwajowych Europy. Na 160 stronach zawarto plany sieci i zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami o poszczególnych miastach: Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Czytaj więcej »
Nowość znakomitego wydawcy przewodników-atlasów współczesnych sieci tramwajowych świata. Na 80 stronach zawarto plany sieci i zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami o poszczególnych miastach Turcji. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Czytaj więcej »
Nowy Jork to nie tylko największa metropolia Ameryki. To także skomplikowany system komunikacji miejskiej. Aby je zaprezentować w formie map, potrzebują osobnych publikacji. Za pomocą tego przewodnika i zawartych w nim: opisów, map i zdjęć, łatwiej będzie pojąć skalę rozbudowanych sieci komunikacyjnych Nowego Jorku i Newark. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Czytaj więcej »
Stolice państwa mają zazwyczaj tak rozbudowane systemy komunikacyjne, że doczekały się osobnych atlasów. Za pomocą tego przewodnika i zawartych w nim: opisów, map i zdjęć, łatwiej będzie pojąć skalę rozbudowanych sieci komunikacyjnych Pragi. Obecnie w przepięknej Pradze w eksploatacji są: 3 linie metra, 27 linii tramwajowych, 2 linie trolejbusowe, funikular oraz kolejowe linie podmiejskie. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Czytaj więcej »
Pierwszy kompleksowy przewodnik po współczesnych sieciach tramwajów, kolei podmiejskich i metra w Kanadzie. Na 160 stronach zawarto plany sieci i zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami o poszczególnych miastach (szerokość toru, otwarcie pierwszej linii, długość sieci, informacje o taborze itd.). Treść w języku niemieckim i angielskim.
Czytaj więcej »
Kapitalny album prezentujący komunikację w zachodniej części Rumunii. Autor Andreas Mausolf do swojej książki wybrał najlepsze zdjęcia świetnie dokumentujące przede wszystkim tramwaje. Zdjęcia wykonano głównie w latach 90. kiedy rumuńskie miasta masowo ratowały sieci tramwajowe sprowadzając tabor z Niemiec. W książce znajdują się też w mniejszej ilości zdjęcia kolejowe, trolejbusowe i takie nawiązujące do rumuńskiej specyfiki. Książka w języku niemieckim.
Czytaj więcej »