Tutaj prezentujemy najczęściej zamawiane tytuły.
Nowe i długo oczekiwanie wydanie po 10 latach od poprzedniego. Tym razem spełniliśmy postulat podróżników kolejowych o poręczności. Format został nieco zmniejszony z A4 na B5. W atlasie zamieściliśmy 92 arkuszów map Polski w skali 1:330 000 i 42 powiększeń największych węzłów, skorowidz, legendy w językach: polskim, czeskim, niemieckim, angielskim. Nowości jakie wprowadziliśmy to wiele nowych oznaczeń i ikonek, nachylenia maksymalne na liniach kolejowych, stacje obsługiwane... Czytaj więcej »
Długo wyczekiwany przez miłośników kolei album Wolna droga - album fotografii z lat 1973-2000 autorstwa trójki fotografów: Dariusza Brodowskiego, Krzysztofa Wiśniewskiego i Andrzeja Żmudy został wydrukowany! Przeglądając karty albumu cofniemy się do czasów „starej kolei” przełomu lat 80. i 90. ale nie zabraknie tam również unikalnych zdjęć z lat 70. Warto podkreślić,... Czytaj więcej »
Monografia parowozu TKt48 zwanego „tekatką”, „osiołkiem” lub „uszatkiem”. Parowóz ten od początku projektowany jako lokomotywa do pociągów osobowych otrzymał oznaczenie parowozu towarowego, gdyż średnica kół była o kilka centymetrów mniejsza, niż to przewidywały normy dla parowozów pasażerskich. Przez kilka dekad maszyny te pracowały w ruchu aglomeracyjnym, na liniach drugorzędnych, a szczególnie na trasach górskich i podgórskich. Parowozy tej serii dotrwały... Czytaj więcej »
Historia ogromnego kolejowego węzła katowickiego składającego się z 12 stacjami i 13 posterunków odgałęźnych rozpoczęła się się w 1846 roku. Od 1854 r. węzeł normalnotorowy stopniowo uzupełniały tory wąskie o prześwicie 785 mm. Wreszcie węzeł ten doczekał się pierwszej monografii. Jej ogromnym atutem poza samą treścią, będą fotografie, w przeważającej mierze niepublikowane, a niektóre szokujące (np. fazy wysadzania kamienicy w centrum Katowic pod nowy dworzec).... Czytaj więcej »
II wydanie hitu sprzed 10 lat! Ponownie w sprzedaży monografia Magistrali węglowej - jednej z największych inwestycji II Rzeczpospolitej Polskiej. Znaczenie magistrali było ogromne, nie tylko w dziedzinie gospodarczej, ale również politycznej, społecznej czy nawet militarnej. W istotny sposób wpłynęła na życie dopiero co odrodzonego państwa polskiego. Do dzisiaj pozostaje jedną z najważniejszych w ruchu towarowym linii kolejowej w naszym kraju i należy ze względu na historię... Czytaj więcej »