Pierwsza dokładna mapa sieci kolejowej bardzo ciekawej i zróżnicowanej pod każdym względem Rumunii. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz bardzo wiele linii wąskotorowych. Rumunia to kraj górzysty w którym koleje wąskotorowe np. w przemyśle drzewnym pełniły ogromne znaczenie. Na mapie zaznaczono również linie kolejowe których rozpoczęto budowę a których nie dokończono. Niektóre większe węzły kolejowe (np. Bukareszt, Timisoara, Braila... Czytaj więcej »
Nareszcie pojawił się kolejowy odpowiednik atlasów drogowych z dokładnymi mapami linii i najpiękniejszymi obiektami kolejowymi - Atlas linii kolejowych Polski 2010. Żmudna wieloletnia praca autorów i konsultantów właśnie została uwieńczona wydaniem prawdziwego dzieła. Atlas to prawdziwe kompendium wiedzy na temat kolei obejmującym: przebieg linii i bocznic czynnych i rozebranych, stacje, przystanki, posterunki, zmiany nazewnictwa itd. Zdecydowanie obowiązkowa pozycja dla każdego... Czytaj więcej »
Oddajemy do rąk postulowane przez naszych czytelników skrócone wydanie dużego atlasu jaki ukazał się w 2010 roku a którego nakład rozszedł się w ciągu kilku miesięcy. Podobnie jak w „dużym” Atlasie, na arkuszach pokrywających całą Polskę w skali 1:300 000 zamieściliśmy m.in. przebieg wszystkich linii kolejowych istniejących i rozebranych, ze wszystkimi stacjami i przystankami, linie wąskotorowe i przemysłowe, ważniejsze rzeki i miasta, przebieg dawnych granic, a także... Czytaj więcej »