Dokładna mapa sieci kolejowej Polski. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz linie wąskotorowe. Wiele węzłów powiększono. Na mapie zaznaczono kilometraże i orientacyjne obiekty geograficzne (rzeki, jeziora). Legenda w językach: polskim, angielskim, niemieckim, czeskim i słowackim. Konieczna do wzięcia ze sobą na każdą eskapadę kolejową. Skala mapy 1 : 1000000. Edycja III - 2025.
Read more »Tym razem seria atlasów odkrywa mniej znany obszar, a mianowicie północną Afrykę i Bliski Wschód. Miasta tak odmienne od siebie jak Doha, Jerozolima czy Aleksandria.
Read more »Wreszcie jest album o Śląskim Okręgu Kolejowym... Ale jaki?! Czy widzieliście kiedykolwiek książkę o kolei mającą 544 stron i 1096 zdjęć? Nie mogliście bo dopiero się taka ukazała! To album o Śląskim Okręgu Kolejowym - swoisty dokument epoki który prezentuje dzień powszedni na najbardziej zurbanizowanym i uprzemysłowionym regionie kraju od lat 60. do 90. XX stulecia. Nieprzypadkowo — był to okres nadzwyczaj intensywnej działalności górnośląskiego przemysłu ciężkiego... Read more »
Prezentujemy państwu najnowszą edycję Atlasu kolejowego Szwajcarii. Na 106 stronach znajdą państwo mapy sieci kolejowej wraz z bocznicami, kolejami wąskotorowymi i prywatnymi w skali 1:150 000. Są zaznaczone także linie zlikwidowane, koleje linowe i zębate, stacje przeładunkowe tirów, kilometraż, tunele i inne ciekawostki. Poza mapami głównymi przedstawiono również węzły kolejowe w większej skali - 1:50 000. W tej edycji także wiele ogólnoniemieckich map tematycznych. Legenda... Read more »
Z cukrowni działających przed II wojną światową na dzisiejszym Pomorzu Zachodnim po zakończeniu działań wojennych wybrano do odbudowy trzy cukrownie w: Gryficach, Kluczewie i Szczecinie. Każda cukrownia miała bocznicę normalnotorową, obsługiwaną własnymi parowozami, a później lokomotywami spalinowymi. Ponadto cukrownie w Gryficach i Szczecinie miały bocznice wąskotorowe, a cukrownia w Kluczewie zbudowała sieć kolei wąskotorowych o długości prawie 100 kilometrów. Autor... Read more »
Mapa górskich, karpackich linii kolejowych i profili linii kolejowych z terenu: wschodnich Czech, południowej Polski i Słowacji. Legenda w językach: polskim,czeskim, słowackim i angielskim.
Read more »
Reprint historycznej kolorowej mapy kolei Czechosłowacji z 1924 roku. Format 630x600 mm.
Read more »
Reprint historycznej kolorowej mapy kolei Czechosłowacji z 1938 roku. Format 630x600 mm.
Read more »
Reprint historycznej kolorowej mapy kolei Czechosłowacji z 1940 roku. Format 630x600 mm.
Read more »
II WYDANIE
Tą serią parowozu rozpoczęliśmy cykl poświęcony trakcji parowej. Na prośbę czytelników którym nie udało "załapać się" na pierwsze wydanie, planujemy nowe wydanie. Temat nie został wybrany przypadkowo gdyż parowozy Ty2 (BR52) to najpopularniejsza seria parowozu, w praktyce użytkowana była w całym kraju i w praktycznie każdej roli (pociągi towarowe, osobowe, pospieszne, a także manewry). W zamierzeniu miał to być uniwersalny parowóz który doprowadzi do... Read more »