Pierwsza dokładna mapa sieci kolejowej krajów nadbałtyckich. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz linie wąskotorowe. Niektóre węzły (Wilno, Kowno, Ryga, Tallin i in.) – powiększono. Na mapie zaznaczono kilometraże i orientacyjne obiekty geograficzne (rzeki, jeziora). Legenda w językach: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, łotewskim, litewskim i estońskim. Konieczna do wzięcia ze sobą na każdą eskapadę do tego pięknego regionu.... Read more »
Dokładna mapa sieci kolejowej Bułgarii. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz linie wąskotorowe i przemysłowe. Węzeł Sofia - powiększony. Na mapie zaznaczono kilometraże i orientacyjne obiekty geograficzne (rzeki, jeziora). Legenda w językach: polskim, angielskim, niemieckim i bułgarskim. Konieczna do wzięcia ze sobą na każdą eskapadę do tego pięknego kraju. Skala mapy 1:1000000.
Read more »Pierwsza mapa sieci kolejowej Serbii, Kosowa, Czarnogóry. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz bardzo wiele linii wąskotorowych. To kraje górzyste w których koleje wąskotorowe np. w przemyśle drzewnym pełniły ogromne znaczenie. Na mapie zaznaczono również linie kolejowe których rozpoczęto budowę a których nie dokończono. Węzeł Belgrad – powiększono. Na mapie zaznaczono kilometraże i orientacyjne obiekty geograficzne (rzeki, jeziora).... Read more »
Dokładna mapa sieci kolejowej Węgier i Słowacji. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz bardzo wiele linii wąskotorowych. Niektóre większe węzły kolejowe (np. Budapeszt, Debrecen, Koszyce, Bratislava) – powiększono. Na mapie zaznaczono kilometraże i orientacyjne obiekty geograficzne (rzeki, jeziora). Legenda w językach: polskim, angielskim, niemieckim, słowackim, węgierskim. Konieczna do wzięcia ze sobą na każdą eskapadę do tego pięknego... Read more »
Pierwsza dokładna mapa sieci kolejowej bardzo ciekawej i zróżnicowanej pod każdym względem Rumunii. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz bardzo wiele linii wąskotorowych. Rumunia to kraj górzysty w którym koleje wąskotorowe np. w przemyśle drzewnym pełniły ogromne znaczenie. Na mapie zaznaczono również linie kolejowe których rozpoczęto budowę a których nie dokończono. Niektóre większe węzły kolejowe (np. Bukareszt, Timisoara, Braila... Read more »
Sieciowy rozkład kolei słowackich ważny 15.12.2024-13.12.2025. Obejmuje wszystkie pociągi także przewoźników prywatnych np. Regiojet czy Leoekspres, kolejki tatrzańskie itd.
Read more »Specjalny nr EK Special 128 poświęcony lokomotywom BR232 "Ludmilla" jakie trafiły na koleje w dawnej NRD i po zjednoczeniu zostały przejęte przez koleje DB. W eksploatacji do dzisiaj. Poza ruchem towarowym były wykorzystywane także w ruchu pasażerskim. Pozycja w języku niemieckim.
Read more »Pozycja w języku niemieckim z cyklu specjalnych zeszytów EK-Special poświęcona niemieckim parowozom wojennym czyli także BR52 - znanej w Polsce jako Ty2.
Read more »
Dodatek do monumentalnego III tomowego dzieła o wagonach. Wydany w formie teczki z luźnymi stronami. Zawiera materiały cenne zdjęcia i rysunki które nie weszły do albumowej serii gdyż zostały odnalezione po ich wydaniu. Dodatek dedykowany właścicielom wszystkich trzech tomów.
Read more »Nowość znakomitego wydawcy przewodników-atlasów współczesnych sieci tramwajowych świata. Na 80 stronach zawarto plany sieci i zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami o poszczególnych miastach Turcji. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Read more »
Londyńskie metro należy do jednych z najstarszych na świecie. Jest też jednym z najciekawszych architektonicznie. W tym albumie zamieszczono wszystkie 103 stacje czterech linii „podpowierzchniowych”, czyli tych, które biegną płytko: Circle Line, Hammersmith & City Line, Metropolitan Line i District Line. Na końcu czytelnik znajdzie szczegółowe mapy przedstawiające linie „podpowierzchniowe” w kontekście całej sieci kolejowej w Wielkim Londynie. Pozycja w języku niemieckim... Read more »
Historia trakcji elektrycznej w Czechosłowacji trwa już od 100 lat. Z tej jubileuszowej książki można dowiedzieć się jak doszło do pierwszych inwestycji, rozwoju technologii, czemu w tych krajach są zastosowane różne napięcia w sieci, jak powstawały pierwsze elektrowozy. Wszystko ilustrują unikalne fotografie i materiały archiwalne.
Read more »Nowość znakomitego wydawcy przewodników-atlasów współczesnych sieci tramwajowych Europy. Na 160 stronach zawarto plany sieci i zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami o poszczególnych miastach Francji (szerokość toru, otwarcie pierwszej linii, długość sieci, informacje o taborze itd.). W atlasie zawarto sieci tramwajowe, trolejbusowe i metra. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Read more »
Stolice państwa mają zazwyczaj tak rozbudowane systemy komunikacyjne, że doczekały się osobnych wydawnictw. Za pomocą tego przewodnika i zawartych w nim: opisów, map i zdjęć, łatwiej będzie pojąć skalę rozbudowanych sieci komunikacyjnych Paryża. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Read more »
W Niemczech systemy metra znajdziemy poza Berlinem także w Norymberdze, Monachium, Hamburgu, Stuttgarcie, Frankfurcie M. i miastach Zagłębia Ruhry. Za pomocą tego przewodnika i zawartych w nim: opisów, map i zdjęć, łatwiej będzie pojąć skalę rozbudowanych sieci metra w tych miastach. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Read more »
Hamburg to jedno z największych miast Niemeic z bardzo bogatą infrastrukturą komunikacyjną.Za pomocą tego przewodnika i zawartych w nim: opisów, map i zdjęć, łatwiej będzie pojąć skalę rozbudowanych sieci komunikacyjnych Wiednia. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Read more »
W Niemczech jest tak dużo systemów S-bahn (szybka kolej miejska), że można zrobić o tym specjalny atlas poświęcony mapom takich systemów. Opisano: Berlin, Hamburg, Zagłębie Rurhy, Stuttgart, Lipsk, Drezno, Chemnitz, Kassel i inne.
Read more »
To tramwajowy przewodnik po współczesnych sieciach tramwajowych i trolejbusowych Szwajcarii i Austrii. Na 128 stronach zawarto plany sieci i zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami o poszczególnych miastach (szerokość toru, otwarcie pierwszej linii, długość sieci, informacje o taborze itd.). To najlepszy przewodnik po tych dwóch krajach dla miłośników tramwajów i trolejbusów.
Read more »Pomysłowo wydany przewodnik komunikacyjny po współczesnym Berlinie. Na 160 stronach zawarto aktualne plany sieci i piękne zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami i charakterystyką poszczególnych systemów: tramwajów, metra i szybkiej kolei miejskiej. Książka dwujęzyczna: angielsko-niemiecka.
Read more »Pomysłowo wydany przewodnik komunikacyjny po współczesnym Monachium. Na 144 stronach zawarto aktualne plany sieci i piękne zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami i charakterystyką poszczególnych systemów: tramwajów, metra i szybkiej kolei miejskiej. Książka dwujęzyczna: angielsko-niemiecka.
Read more »Nowość znakomitego wydawcy przewodników-atlasów współczesnych sieci tramwajowych Europy. Na 160 stronach zawarto plany sieci i zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami o poszczególnych miastach: Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Serbii, Bośni i Grecji. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Read more »
Pierwszy kompleksowy przewodnik po współczesnych sieciach tramwajów, kolei podmiejskich i metra w Kanadzie. Na 160 stronach zawarto plany sieci i zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami o poszczególnych miastach (szerokość toru, otwarcie pierwszej linii, długość sieci, informacje o taborze itd.). Treść w języku niemieckim i angielskim.
Read more »
Nowy Jork to nie tylko największa metropolia Ameryki. To także skomplikowany system komunikacji miejskiej. Aby je zaprezentować w formie map, potrzebują osobnych publikacji. Za pomocą tego przewodnika i zawartych w nim: opisów, map i zdjęć, łatwiej będzie pojąć skalę rozbudowanych sieci komunikacyjnych Nowego Jorku i Newark. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Read more »
ATRAKCYJNA CENA! Trzeci tom poświęcony niemieckiej lokomotywie spalinowej serii 218. Piękne zdjęcia - wyczerpująca monografia. Pozycja w języku niemieckim.
Read more »Lektura dla pasjonatów wąskich torów. Autor w swojej książce omawia wszystkie typy lokomotyw jakie pojawiły się w eksploatacji na wąskich torach u naszych południowych sąsiadów.
Read more »Książka dla entuzjastów kolei wąskotorowych! Francuzi sporo takich kolei pozamykali ale w przeciwieństwie do naszego kraju, tam kilka nadal pracuje w planowym ruch np. w okolicy Nicei, na Korsyce czy Salbris. Książka stanowi przegląd tych systemów z atrakcyjnymi zdjęciami, rysunkami map tras i rozkładami. Książka w języku niemieckim.
Read more »Publikacja poświęcona lokomotywom o szerokości 1435 mm na terenie d. Związku Radzieckiego. Sporo informacji związanych z Polską i krajami bałtyckimi. Pozycja bardzo porządnie wydana. Dobry papier, ponad 190 zdjęć. Pozycja w języku angielskim.
Read more »
Prezentujemy państwu najnowszą edycję Atlasu kolejowego Austrii. Na 138 stronach znajdą państwo mapy sieci kolejowej wraz z bocznicami, kolejami wąskotorowymi i prywatnymi w skali 1:150 000. Są zaznaczone także linie zlikwidowane, koleje linowe, kilometraż, kolejowe przeprawy promowe, tunele i inne ciekawostki. Poza mapami głównymi kilkadziesiąt największych węzłów kolejowych w większej skali 1:50 000. Legenda w jęz. niemieckim, angielskim, francuskim i włoskim.
Read more »II gatunek - lekko uszkodzona okładka, rożki wgięte i małe odarcia. Monografia najsławniejszej czeskiej lokomotywy spalinowej wyprodukowanej w niesłychanej ilości 7459 egz. w zakładach CKD w Pradze. Lokomotywy tej serii eksportowano głównie do ZSRR, Albanii, Iraku, Indii, Syrii ale także Polski (eksploatacja na Śląsku, w Nowej Hucie w Krakowie czy w KWK Bogdanka). Autor opisuje jak doszło do powstania idei zaprojektowania... Read more »
Książka poświęcona kolejom w małym ale pięknym kraju - Czarnogórze. Zawiera ponad 310 ilustracji i specjalnie przygotowane mapy. Książka zawiera informacje na temat kolei państwowych i przemysłowych o rozstawie torów 600 mm, 750 mm, 760 mm i 1435 mm w Czarnogórze oraz lokomotyw. Książka w języku angielskim.
Read more »Monografia historii tramwajów i trolejbusów w stolicy Bośni - Sarajewie. Znakomicie wydana publikacja w jęz. angielskim i niemieckim zawierająca nie tylko bogaty materiał ilustracyjne ale także wiele ciekawych danych związanych z taborem i innymi danymi statystycznymi.
Read more »
Piękny album fotograficzny poświęcony najdłuższej sieci wąskotorowej w Niemczech - Harzquer i Brockenbahn w górach Harz.
Read more »
Alpejska kolej wąskotorowa o szerokości 760 mm z Jenbach do Mayrhofen w Austrii doczekała się pięknego albumu przedstawiającego różne etapy eksploatacyjne od parowozów, przez wozy motorowe do współczesnych zespołów trakcyjnych. Książka w języku niemieckim.
Read more »Kapitalny album prezentujący komunikację w zachodniej części Rumunii. Autor Andreas Mausolf do swojej książki wybrał najlepsze zdjęcia świetnie dokumentujące przede wszystkim tramwaje. Zdjęcia wykonano głównie w latach 90. kiedy rumuńskie miasta masowo ratowały sieci tramwajowe sprowadzając tabor z Niemiec. W książce znajdują się też w mniejszej ilości zdjęcia kolejowe, trolejbusowe i takie nawiązujące do rumuńskiej specyfiki. Książka w języku niemieckim.
Read more »
Kapitalny album prezentujący komunikację w północnej i południowej części Rumunii. Autor Andreas Mausolf do swojej książki wybrał najlepsze zdjęcia świetnie dokumentujące przede wszystkim tramwaje. Zdjęcia wykonano głównie w latach 90. kiedy rumuńskie miasta masowo ratowały sieci tramwajowe sprowadzając tabor z Niemiec. W książce znajdują się też w mniejszej ilości zdjęcia kolejowe, trolejbusowe i takie nawiązujące do rumuńskiej specyfiki. Książka w języku niemieckim.
... Read more »Wspaniały album poświęcony wagonom pasażerskim kolei czechosłowackich w okresie międzywojennym. W książce można znaleźć wagony zarówno produkowane w Czechosłowacji jak i te które powstały jeszcze w czasach monarchii Austro-Węgierskiej. Opisano i pokazano wagony 2 i 4 osiowe, lokalne, dalekobieżne, salonki, restauracyjne, pocztowe, bagażowe, sypialne. Książka w języku czeskim.
Read more »
Chyba wszyscy podróżnicy zetknęli się z powszechnym do niedawna na lokalnych trasach Czech, Słowacji czy Węgier popularnym "motorakiem". Wydawnictwo Krokodyl przedstawia w nim historię tego legendarnego taboru obrazując to archiwalnymi zdjęciami.
Read more »Wspaniały album poświęcony wagonom pasażerskim i towarowym wyprodukowanym przez czeskie zakłady dla kolei austriackich (K.k.St.B). Były to wagony pasażerskie, służbowe, pocztowe czy towarowe. Podobnie jak w poprzednich tomach, także i w tej książce znajdują się poza fotografiami także rysunki poszczególnych typów opisywanych w książce. Pasjonaci kolei z Polski znajdą wagony dla polskich odbiorców. Książka w języku czeskim.
Read more »
Monografia niemieckich jednostek spalinowych które produkowane były w latach 1971-1975 dla kolei DB. Kilka sztuk trafiło do Polski i są od kilku lat wykorzystywane przez SKPL w planowym ruchu na południu Polski jako seria SN84. Warto zapoznać się z historią i opisem tych jednostek. Treść książki w języku niemieckim.
Read more »Publikacja poświęcona kolejom wąskotorowym d. Związku Radzieckiego. Pozycja bardzo porządnie wydana. Dobry papier, około 55 map, ponad 200 zdjęć. Pozycja w języku angielskim.
Read more »
Ciekawa pozycja dla miłośników kolei wąskotorowych. Autor bada fenomen popularności kolei wąskotorowych o szerokości torów 750/760 mm i wykorzystaniu ich w przewozach pasażerskich, towarowych, przemyśle, armii itd. Przedstawia historię rozstawu torów w każdym kraju i wiele dotychczas nieznanych informacji, w tym na temat kolei w byłym ZSRR, Chinach i Japonii. Tekst w języku angielskim. Szczegółowo ilustrowane fotografiami oraz specjalnie przygotowanymi rysunkami i mapami.
Read more »Piękny album poświęcony wąskotorówkom publicznym w ostatnich dekadach NRD. Przepiękne zdjęcia, tabele, skany rozkładów. Książka w języku niemieckim.
Read more »
Kolejna część serii poświęconej wagonom. Tym razem ten wspaniały album zawiera sylwetki wagonów: sypialnych, salonowych, restauracyjnych, medycznych, pocztowych, wąskotorowych i innych specjalistycznych. W książce można znaleźć wagony zarówno produkowane w Czechosłowacji jak i te które zakupiono u innych producentów. Książka w języku czeskim. Kompendium wiedzy o wagonach naszych południowych sąsiadów. Książka w języku czeskim.
Read more »Kolejny tytuł do "wagonowej czeskiej sagi" tym razem poświęcony wyłącznie starym wagonom towarowym z lat 1918-1950. Świetnie opracowana pozycja. Autorzy poświęcili uwagę produkcji wagonów dla CSD, ich konstrukcji i podziałowi na przeróżne typy, a także ich oznaczeniom. Książka w języku czeskim.
Read more »Prezentujemy państwu najnowszą 11. edycję Atlasu kolejowego Niemiec. Na ok. 256 stronach znajdą państwo mapy sieci kolejowej wraz z bocznicami, kolejami wąskotorowymi i prywatnymi w skali 1:300 000. Są zaznaczone także linie zlikwidowane, koleje linowe, kilometraż, kolejowe przeprawy promowe, tunele i inne ciekawostki. Poza mapami głównymi kilkadziesiąt największych węzłów kolejowych w większej skali 1:100 000. W tej edycji także wiele ogólnoniemieckich map tematycznych. Legenda... Read more »
Prezentujemy państwu najnowszą edycję Atlasu kolejowego Szwajcarii. Na 106 stronach znajdą państwo mapy sieci kolejowej wraz z bocznicami, kolejami wąskotorowymi i prywatnymi w skali 1:150 000. Są zaznaczone także linie zlikwidowane, koleje linowe i zębate, stacje przeładunkowe tirów, kilometraż, tunele i inne ciekawostki. Poza mapami głównymi przedstawiono również węzły kolejowe w większej skali - 1:50 000. W tej edycji także wiele ogólnoniemieckich map tematycznych. Legenda... Read more »
Książka poświęcona atrakcyjnym i rozległym kolejom leśnym w Frauneland w Austrii których właścicielem był wybitny hrabia Karol Antoni Lanckoroński - polski hrabia powiązany z dworem austriackim. W Polsce był znany jako historyk sztuki lobbujący za ochroną obiektów zabytkowych. Posiadał wiele nieruchomości i ziem. Szybko dostrzegł możliwości jakie daje kolej wąskotorowa która umożliwiała transport drewna. Ważną część tej publikacji stanowi wiele fotografii, planów... Read more »
W latach 1966-1975 koleje b. NRD zakupiły w Związku Radzieckim łącznie 378 lokomotyw M62 co było odpowiedzią na powolny koniec epoki parowozów w ruchu towarowym. W dodatku kraje RWPG były zobowiązane do tego aby ciężkie lokmomotywy spalinowe kupować w ZSRR. Niemcy nazywali je "Taiga-Trommel". Stały się takimi samymi legendami tamtejszych żelażnych szlaków jak w Polsce "Gagariny". Książka świetnie wydana z ogromną ilością fotografii, statystykami i danymi technicznymi. W... Read more »