Piękny album poświęcony wąskotorówkom publicznym w ostatnich dekadach NRD. Przepiękne zdjęcia, tabele, skany rozkładów. Książka w języku niemieckim.
Read more »
Prezentujemy państwu najnowszą 11. edycję Atlasu kolejowego Niemiec. Na ok. 256 stronach znajdą państwo mapy sieci kolejowej wraz z bocznicami, kolejami wąskotorowymi i prywatnymi w skali 1:300 000. Są zaznaczone także linie zlikwidowane, koleje linowe, kilometraż, kolejowe przeprawy promowe, tunele i inne ciekawostki. Poza mapami głównymi kilkadziesiąt największych węzłów kolejowych w większej skali 1:100 000. W tej edycji także wiele ogólnoniemieckich map tematycznych. Legenda... Read more »
Prezentujemy państwu najnowszą edycję Atlasu kolejowego Austrii. Na 138 stronach znajdą państwo mapy sieci kolejowej wraz z bocznicami, kolejami wąskotorowymi i prywatnymi w skali 1:150 000. Są zaznaczone także linie zlikwidowane, koleje linowe, kilometraż, kolejowe przeprawy promowe, tunele i inne ciekawostki. Poza mapami głównymi kilkadziesiąt największych węzłów kolejowych w większej skali 1:50 000. Legenda w jęz. niemieckim, angielskim, francuskim i włoskim.
Read more »Prezentujemy państwu najnowszą edycję Atlasu kolejowego Szwajcarii. Na 106 stronach znajdą państwo mapy sieci kolejowej wraz z bocznicami, kolejami wąskotorowymi i prywatnymi w skali 1:150 000. Są zaznaczone także linie zlikwidowane, koleje linowe i zębate, stacje przeładunkowe tirów, kilometraż, tunele i inne ciekawostki. Poza mapami głównymi przedstawiono również węzły kolejowe w większej skali - 1:50 000. W tej edycji także wiele ogólnoniemieckich map tematycznych. Legenda... Read more »
II gatunek - lekko uszkodzona okładka, rożki wgięte i małe odarcia. Monografia najsławniejszej czeskiej lokomotywy spalinowej wyprodukowanej w niesłychanej ilości 7459 egz. w zakładach CKD w Pradze. Lokomotywy tej serii eksportowano głównie do ZSRR, Albanii, Iraku, Indii, Syrii ale także Polski (eksploatacja na Śląsku, w Nowej Hucie w Krakowie czy w KWK Bogdanka). Autor opisuje jak doszło do powstania idei zaprojektowania... Read more »
Londyńskie metro należy do jednych z najstarszych na świecie. Jest też jednym z najciekawszych architektonicznie. W tym albumie zamieszczono wszystkie 103 stacje czterech linii „podpowierzchniowych”, czyli tych, które biegną płytko: Circle Line, Hammersmith & City Line, Metropolitan Line i District Line. Na końcu czytelnik znajdzie szczegółowe mapy przedstawiające linie „podpowierzchniowe” w kontekście całej sieci kolejowej w Wielkim Londynie. Pozycja w języku niemieckim... Read more »
Specjalny nr EK Special 128 poświęcony lokomotywom BR232 "Ludmilla" jakie trafiły na koleje w dawnej NRD i po zjednoczeniu zostały przejęte przez koleje DB. W eksploatacji do dzisiaj. Poza ruchem towarowym były wykorzystywane także w ruchu pasażerskim. Pozycja w języku niemieckim.
Read more »Dokładna mapa sieci kolejowej Bułgarii. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz linie wąskotorowe i przemysłowe. Węzeł Sofia - powiększony. Na mapie zaznaczono kilometraże i orientacyjne obiekty geograficzne (rzeki, jeziora). Legenda w językach: polskim, angielskim, niemieckim i bułgarskim. Konieczna do wzięcia ze sobą na każdą eskapadę do tego pięknego kraju. Skala mapy 1:1000000.
Read more »Pierwsza dokładna mapa sieci kolejowej krajów nadbałtyckich. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz linie wąskotorowe. Niektóre węzły (Wilno, Kowno, Ryga, Tallin i in.) – powiększono. Na mapie zaznaczono kilometraże i orientacyjne obiekty geograficzne (rzeki, jeziora). Legenda w językach: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, łotewskim, litewskim i estońskim. Konieczna do wzięcia ze sobą na każdą eskapadę do tego pięknego regionu.... Read more »
Pierwsza dokładna mapa sieci kolejowej bardzo ciekawej i zróżnicowanej pod każdym względem Rumunii. Zawierająca poza obecnymi liniami także te które zostały zlikwidowane oraz bardzo wiele linii wąskotorowych. Rumunia to kraj górzysty w którym koleje wąskotorowe np. w przemyśle drzewnym pełniły ogromne znaczenie. Na mapie zaznaczono również linie kolejowe których rozpoczęto budowę a których nie dokończono. Niektóre większe węzły kolejowe (np. Bukareszt, Timisoara, Braila... Read more »