Reprint mapy kolejowej Polski z 1951 r. z zasobów CIA. Warto zwrócić uwagę, że mapa pochodzi sprzed korekty granic w 1953 r. między Polską, a ZSRR, na mapie wyraźnie zaznaczono uszkodzone w czasie wojny mosty. Do mapy dołączony reprint CIA z opisem mostów które strona polska odbudowywała lub zamierzała odbudować. Nazwy miejscowości na Ziemiach Odzyskanych jeszcze po niemiecku.
Read more »Stolice państwa mają zazwyczaj tak rozbudowane systemy komunikacyjne, że doczekały się osobnych wydawnictw. Za pomocą tego przewodnika i zawartych w nim: opisów, map i zdjęć, łatwiej będzie pojąć skalę rozbudowanych sieci komunikacyjnych Paryża. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Read more »
W Niemczech systemy metra znajdziemy poza Berlinem także w Norymberdze, Monachium, Hamburgu, Stuttgarcie, Frankfurcie M. i miastach Zagłębia Ruhry. Za pomocą tego przewodnika i zawartych w nim: opisów, map i zdjęć, łatwiej będzie pojąć skalę rozbudowanych sieci metra w tych miastach. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Read more »
Stolice państw mają zazwyczaj tak rozbudowane systemy komunikacyjne, że aby je zaprezentować w formie map, potrzebują osobnych publikacji. Za pomocą tego przewodnika i zawartych w nim: opisów, map i zdjęć, łatwiej będzie pojąć skalę rozbudowanych sieci komunikacyjnych Londynu. Pozycja w języku niemieckim i angielskim.
Read more »
W Niemczech jest tak dużo systemów S-bahn (szybka kolej miejska), że można zrobić o tym specjalny atlas poświęcony mapom takich systemów. Opisano: Berlin, Hamburg, Zagłębie Rurhy, Stuttgart, Lipsk, Drezno, Chemnitz, Kassel i inne.
Read more »
Pomysłowo wydany przewodnik komunikacyjny po współczesnym Berlinie. Na 160 stronach zawarto aktualne plany sieci i piękne zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami i charakterystyką poszczególnych systemów: tramwajów, metra i szybkiej kolei miejskiej. Książka dwujęzyczna: angielsko-niemiecka.
Read more »Pomysłowo wydany przewodnik komunikacyjny po współczesnym Monachium. Na 144 stronach zawarto aktualne plany sieci i piękne zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami i charakterystyką poszczególnych systemów: tramwajów, metra i szybkiej kolei miejskiej. Książka dwujęzyczna: angielsko-niemiecka.
Read more »II gatunek. OBNIŻONA CENA Z POWODU USZKODZONEJ OKŁADKI (np. problem z grzbietem, uszkodzony któryś z rożków, zarysowania, pobrudzenie itp). Kolejny tytuł z naszej bestsellerowej albumowej serii Najciekawsze linie kolejowe Polski którą cechuje znakomity dobór tematu, wspaniałe ilustracje i to że każdy miłośnik kolei chce ją mieć w swojej biblioteczce... W publikacji przedstawione zostały kulisy powstania linii oraz historia jej eksploatacji, od symbolicznego wbicia pierwszej łopaty... Read more »
Z cukrowni działających przed II wojną światową na dzisiejszym Pomorzu Zachodnim po zakończeniu działań wojennych wybrano do odbudowy trzy cukrownie w: Gryficach, Kluczewie i Szczecinie. Każda cukrownia miała bocznicę normalnotorową, obsługiwaną własnymi parowozami, a później lokomotywami spalinowymi. Ponadto cukrownie w Gryficach i Szczecinie miały bocznice wąskotorowe, a cukrownia w Kluczewie zbudowała sieć kolei wąskotorowych o długości prawie 100 kilometrów. Autor... Read more »
Pierwszy kompleksowy przewodnik po współczesnych sieciach tramwajów, kolei podmiejskich i metra w Kanadzie. Na 160 stronach zawarto plany sieci i zdjęcia taboru z dodatkowymi informacjami o poszczególnych miastach (szerokość toru, otwarcie pierwszej linii, długość sieci, informacje o taborze itd.). Treść w języku niemieckim i angielskim.
Read more »