Piękny album fotograficzny poświęcony najdłuższej sieci wąskotorowej w Niemczech - Harzquer i Brockenbahn w górach Harz.
Read more »
Pozycja w języku niemieckim z cyklu specjalnych zeszytów EK-Special poświęcona niemieckim parowozom wojennym czyli także BR52 - znanej w Polsce jako Ty2.
Read more »
Monografia niemieckich jednostek spalinowych które produkowane były w latach 1971-1975 dla kolei DB. Kilka sztuk trafiło do Polski i są od kilku lat wykorzystywane przez SKPL w planowym ruchu na południu Polski jako seria SN84. Warto zapoznać się z historią i opisem tych jednostek. Treść książki w języku niemieckim.
Read more »W latach 1966-1975 koleje b. NRD zakupiły w Związku Radzieckim łącznie 378 lokomotyw M62 co było odpowiedzią na powolny koniec epoki parowozów w ruchu towarowym. W dodatku kraje RWPG były zobowiązane do tego aby ciężkie lokmomotywy spalinowe kupować w ZSRR. Niemcy nazywali je "Taiga-Trommel". Stały się takimi samymi legendami tamtejszych żelażnych szlaków jak w Polsce "Gagariny". Książka świetnie wydana z ogromną ilością fotografii, statystykami i danymi technicznymi. W... Read more »
Książka dla entuzjastów kolei wąskotorowych! Francuzi sporo takich kolei pozamykali ale w przeciwieństwie do naszego kraju, tam kilka nadal pracuje w planowym ruch np. w okolicy Nicei, na Korsyce czy Salbris. Książka stanowi przegląd tych systemów z atrakcyjnymi zdjęciami, rysunkami map tras i rozkładami. Książka w języku niemieckim.
Read more »Książka poświęcona atrakcyjnym i rozległym kolejom leśnym w Frauneland w Austrii których właścicielem był wybitny hrabia Karol Antoni Lanckoroński - polski hrabia powiązany z dworem austriackim. W Polsce był znany jako historyk sztuki lobbujący za ochroną obiektów zabytkowych. Posiadał wiele nieruchomości i ziem. Szybko dostrzegł możliwości jakie daje kolej wąskotorowa która umożliwiała transport drewna. Ważną część tej publikacji stanowi wiele fotografii, planów... Read more »
Tramwaje E6 i doczepy C6 były ostatnimi pojazdami opracowanymi dla Wiedeńskiej Elektrycznej Kolei Miejskiej. W Wiedniu można je było spotkać jako pojazdy obsługujące linię metra U6. Później tabor ten trafił także do Amsterdamu, Utrechtu i Krakowa. Liczne czarno-białe i kolorowe zdjęcia przedstawiają użytkowanie pojazdów w Wiedniu, a następnie w innych miastach. Autorzy przedstawiają dokładne tabele z renumeracją oraz różne modernizacje jakie zastosowano w tych pojazdach.... Read more »
Alpejska kolej wąskotorowa o szerokości 760 mm z Jenbach do Mayrhofen w Austrii doczekała się pięknego albumu przedstawiającego różne etapy eksploatacyjne od parowozów, przez wozy motorowe do współczesnych zespołów trakcyjnych. Książka w języku niemieckim.
Read more »Prezentujemy państwu najnowszą 11. edycję Atlasu kolejowego Niemiec. Na ok. 256 stronach znajdą państwo mapy sieci kolejowej wraz z bocznicami, kolejami wąskotorowymi i prywatnymi w skali 1:300 000. Są zaznaczone także linie zlikwidowane, koleje linowe, kilometraż, kolejowe przeprawy promowe, tunele i inne ciekawostki. Poza mapami głównymi kilkadziesiąt największych węzłów kolejowych w większej skali 1:100 000. W tej edycji także wiele ogólnoniemieckich map tematycznych. Legenda... Read more »
Prezentujemy państwu najnowszą edycję Atlasu kolejowego Austrii. Na 138 stronach znajdą państwo mapy sieci kolejowej wraz z bocznicami, kolejami wąskotorowymi i prywatnymi w skali 1:150 000. Są zaznaczone także linie zlikwidowane, koleje linowe, kilometraż, kolejowe przeprawy promowe, tunele i inne ciekawostki. Poza mapami głównymi kilkadziesiąt największych węzłów kolejowych w większej skali 1:50 000. Legenda w jęz. niemieckim, angielskim, francuskim i włoskim.
Read more »